Ogłoszenie

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  17.09.2017

Dziś, w  XXIV Niedzielą Zwykłą w Roku Liturgicznym,  przeżywamy w Kościele, Światowy Dzień  Środków Społecznego Przekazu. Kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dzisiaj na  naszą parafię przypada dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Z racji niedzieli, ta adoracja będzie w godzinach od 12.oo do 16.oo.  Serdecznie zapraszamy do nawiedzenia naszej Ĺ›wiÄ…tyni i Adoracji Pana Jezusa w  Najświętszym Sakramencie, wystawionego na ołtarzu.

Plan Adoracji:

12.oo  –  13.oo   mieszkańcy ul. Centralnej.

13.oo  –  14.oo  mieszkańcy ul. Folwark, Przyległej ,Szkolnej, Szybowej.

14.oo  –  15.oo  mieszkańcy Gogołowej

15.oo  –  15.50  mieszkańcy ul. Wolności, Podgórnej, Dworskiej

 

Godzina święta w czwartek o godz. 16.oo

W tym tygodniu, na mszę  św. szkolną, w czwartek o godz. 17.oo,  zapraszam dzieci klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej.

W tym tygodniu przypada patronalne Święto Młodzieży.  Z tej okazji zapraszam całą młodzież  naszej parafii na Mszę świętą , sprawowaną w ich intencji,  w piątek o godz. 17.oo

Nauki przed chrzcielne w najbliższy piątek, o godz. 18.oo, w kościele. Zapraszam tych rodziców oraz chrzestnych, którzy do końca października planują  przynieść do chrztu swoje dzieci.

Spotkania Grup Formacyjnych:

Dzieci Maryi –  sobota  –  godz. 10.oo –  salka  katechetyczna.

Ministranci  – sobota –  godz. 9.oo –  zakrystia

Oaza młodzieży  – piątek  –  godz. 18.oo – salka katechetyczna

10 października organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Krakowa Łagiewnik.  Wyjazd o godz. 7.oo  Zapisy na listę w zakrystii.

W pierwszej połowie  czerwca przyszłego roku, wraz z biurem podróży z Połomii,  planujemy zorganizować autokarową pielgrzymkę na Litwę.

Parafia Nawiedzenia NMP w Mysłowicach Brzezince, w lipcu przyszłego roku, w dniach 10 – 18 lipca, organizuje autokarową  pielgrzymkę do Sanktuariów Francji: Lourdes i La Salette.  Koszt to 2400 zł  i 50 Euro.  Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z programem w zakrystii.

Za tydzień, w niedzielę 23 września będziemy gościli w naszej parafii ojca Oblata Maryi Niepokalanej, który wygłosi do nas słowo Boże i będzie rozprowadzał  kalendarze misyjne.