Ogłoszenie

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

29.11.2020

Dziś rozpoczynamy Adwent – okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości.

Nieszpory Niedzielne o 15.3o Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

Godzina Święta w czwartek o 16.oo

W piątek przypada Wspomnienie Świętej Barbary,  patronki górników. Ze względu na panującą pandemię  Msze św. będą sprawowane w następującym porządku : o godz. 8.oo Msza św. w intencji Emerytów i Rencistów Górniczych oraz ich rodzin, a także za zmarłych i poległych górników.  O godz. 9.3o  Msza św. w intencji górników i ich rodzin.

W przyszłą niedzielę  zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Okres Adwentu to czas czuwania, którego jednym z wyrazów jest uczestnictwo w Mszach roratnich. W związku z okolicznością pandemii i wynikającymi z niej obostrzeniami planujemy na ten rok zmiany w formule Mszy roratnich. Msze św. roratnie będą sprawowane codziennie od poniedziałku do soboty, rano o godz. 6.3o   By dać szansę uczestniczenia w nich optymalnej liczbie wiernych będzie obowiązywał następujący podział:

W poniedziałek, wtorek i środę zapraszam najmłodszych parafian, do klasy III SP włącznie.

W czwartek i piątek  zapraszam dzieci i młodzież od klasy IV SP wzwyż.

W sobotę, na roraty, zapraszam  dorosłych.

Przypominam, że udział w roratach nie jest obowiązkowy.  Do roztropności rodziców należy decyzja o ewentualnym udziale dzieci w roratach w kościele parafialnym . Informuję równocześnie, że można brać udział w roratach za pośrednictwem internetu, na platformie Holyweek.pl – w module Roraty.

W związku z tą reorganizacją tegorocznych rorat, zmieniamy celebracje Mszy św. z powierzonymi intencjami . Będą one sprawowane codziennie  wieczorem, o godz. 17.oo    Za zrozumienie tych zmian pięknie dziękuję.

Od dziś można nabywać  poświęcone Opłatki oraz świece Świątecznej Pomocy Caritas, na stół wigilijny.

Przypominam, że ks. abp Wiktor, udzielił aż do odwołania, dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. w kościele parafialnym.  W takim przypadku, wierny korzystający z dyspensy, ma obowiązek pobożnie uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej przez telewizję, radio lub internet.

Polecamy prasę katolicką Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Nr konta bankowego naszej parafii : 14 8470 0001 2015 0037 8327 0001

.