Ogłoszenie

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

09.05.2021

 

Dziś VI Niedziela Wielkanocna.

Nabożeństwo majowe o godz. 15.3o

Dzisiaj diakoni WŚSD w Katowicach rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu.  Polecamy ich i ks. rekolekcjonistę  w naszych modlitwach.

W poniedziałek na Mszy św. o godz. 17.oo młodzież klas VIII przystąpi do sakramentu Bierzmowania. Tegorocznym szafarzem tego sakramentu będzie J.E. ks. bp Grzegorz Olszowski.

W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące  w Polsce nazwę Dni Krzyżowych.  My udajemy się w procesji błagalnej do Krzyża Misyjnego.  W poniedziałek po porannej Mszy św. , zaś we wtorek i środę o godz. 17.oo , w ramach nabożeństwa majowego.

Za tydzień, uczniowie klas III przystąpią do Uroczystej I Komunii świętej. Ze względu na przestrzeganie limitów sanitarnych, dzieci przystąpią do Komunii św. w grupach klasowych. Klasa III a – o godz. 10.3o; klasa III b – o godz. 12.oo ; klasa III z Gogołowej o godz. 13.3o

Próby dla poszczególnych klas w następującym porządku:  Klasa III z Gogołowej we wtorek  o godz. 19.oo;  Klasa III a w środę o godz. 18.oo a klasa III b  w środę o godz. 19.oo

Spowiedź święta dla dzieci i rodziców  w sobotę w następującym porządku: klasa III z Gogołowej o godz. 8.oo ; klasa III a – o godz. 9.oo ; klasa III b – o godz. 10.oo

Pięknie dziękuję rodzicom dzieci  przystępujących do I Komunii św., za generalne posprzątanie naszego kościoła i obejścia. Dziękuję także osobom  wspomagającym: panom kościelnym, panu Antoniemu, paniom Alinie i Elżbiecie.

Godzina Święta w czwartek o godz. 16.3o  Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W związku z Uroczystością   I Komunii św., nastąpi zmiana porządku sprawowania Mszy św.:  7.oo; 9.oo; 10.3o; 12.oo; 13.3o i 16.oo.  Kolekta na potrzeby archidiecezji.

Pod koniec kwietnia zakończył się remont kapliczki w Gogołowej, prowadzony w ramach szkód górniczych. W imieniu całej naszej społecznoći  parafialnej, a szczególne w imieniu mieszkańców Gogołowej , serdecznie dziękujemy wykonawcom i nadzorowi za solidne wykonanie prac. Bóg zapłać! Jeszcze raz dziękujemy  Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej  za dofinansowanie renowacji figur z kaplicy w Gogołowej.

Drodzy Parafianie, Mili Goście, w związku z nowymi obostrzeniami pandemicznymi zmienił się limit osób mogących przebywać we wnętrzu kościoła. Obecnie to 1 osoba na 15 m2Limit dla naszego kościoła to 68 osób.  Zajmujemy miejsca w ławkach , najlepiej przy karteczkach. One określają minimalny dystans 1,5m.  Osoby, którym zabraknie miejscówek w kościele, prosimy, by uczestniczyły we Mszy sw. pozostając na zewnątrz kościoła.  Tu także zachowujemy bezpieczny dystans od innych osób, zasłaniamy usta i nos maseczką.  Za Zrozumienie i zdyscyplinowane zastosowanie się do zarządzeń serdecznie dziękuję.