Ogłoszenie

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  10.12.2017

 

Dziś II Niedziela Adwentu. Kolekta na potrzeby naszej parafii – na kwiaty, na sprzątanie kościoła. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszamy na nieszpory niedzielne o 15.3o

Godzina święta w czwartek o godz. 16.oo.  Zapraszamy.

W najbliższy piątek i w sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i wiekiem osłabionych parafian.  Chętnych zapisujemy do jutra w zeszycie w zakrystii.

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz ich rodzin będzie sprawowana o godz. 17.oo. Po Mszy św. nabożeństwo.

W trwającym okresie Adwentu odprawiane są Msze święte roratnie, od poniedziałku do piątku o godz. 6.3o  Serdecznie zapraszam.

W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne oraz świece Caritas, Wigilijnej Pomocy Dzieciom.

Dzieci Maryi, przy wsparciu swoich rodziców,  upiekły ciasteczka na Świąteczny stół.  Można je  nabyć tylko dziś, na stoisku przy wyjściu z kościoła. Ofiary są przeznaczone na doroczną wycieczkę.

29 grudnia o godz. 19.oo, w Katowickim Spodku odbędzie się kolejny koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata pod tytułem – Betlejem w Spodku. Bilety w cenie 40,oo; 60,oo i  80,oo zł.  do nabycia w kancelarii parafialnej.

W związku z tym, że w tegoroczna Wigilia wypada w IV Niedzielę Adwentu, ulegnie zmianie porządek niedzielny. Msze św. będą sprawowane tylko do południa, czyli o 7.oo; 9.oo i 11.oo

Trwają duszpasterskie odwiedziny Rodzin –  Kolęda. Dziś ul. Szkolna nry 20 – 36 oraz Osiedle ks. prał‚. Pisuli. W sobotę ul. Szkolna nry 38 –  64 ( parzyste ), w Niedziele ul. Szkolna nry 23  – 47 ( nieparzyste )