Ogłoszenie

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  18.03.2018

 

Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. W Kościele rozpoczynamy II część  tego szczególnego okresu, mającą charakter pasyjny.  Zasłaniamy krzyże, aż do liturgii Wielkiego Piątku.

Kolekta na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15

W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.  Zapraszam na Uroczysta Mszę Świętą , sprawowaną w naszym kościele, o godz. 17.oo, w intencji  wszystkich Rzemieślników oraz ich rodzin,  a także wszystkich Imienników św. Józefa.   Po Mszy św., tradycyjne spotkanie braci rzemieślniczej na probostwie.

We wtorek o godz. 16.oo Nabożeństwo w intencji kapłanów.

We wtorek o godz. 18.15 , w salce katechetycznej,  spotkanie formacyjne dla młodzieży III klasy Gimnazjum , która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. [ Skarbce ]

Godzina święta w czwartek o 16.oo

Odwiedziny chorych i wiekiem osłabionych parafian , z posługą sakramentalną w najbliższy piątek i w sobotę . początek o godz. 8.oo  Chętnych prosimy zapisywać do zeszytu w zakrystii.

W zakrystii można nabyć – Paschaliki – świece świąteczne Caritas na stół wielkanocny w cenie 6 zł.

W piątek o godz. 19.oo wyruszy Droga Krzyżowa ulicami Jastrzębia Zdroju. Szczegóły na plakacie.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

Niedziela Palmowa, to także Światowy Dzień Młodzieży – przeżywany we wspólnocie z Arcybiskupem         w katowickiej  katedrze.  Początek świętowania o godz. 14.oo