Ogłoszenie

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

01.08.2021

 

Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dzisiaj w naszej archidiecezji, przed kościołami zbiórka Caritas na pomoc poszkodowanym przez powódź i nawałnice, w Polsce oraz innych krajach Europy.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynencji. Świadomi toczącej się walki duchowej, chcemy podjąć wysiłek abstynencji od spożywania napojów alkoholowych, dla wsparcia tych, którzy chcą zerwać z nałogiem.

Godzina Święta w czwartek o 16.oo  Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W poniedziałek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią  zwykłe warunki odpustu.

Doroczna pielgrzymka niewiast i kobiet do Matki Bożej Piekarskiej odbędzie się 22 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pielgrzymowaniu.

W zeszłą niedzielę, przed naszym kościołem mieliśmy okazję wesprzeć materialnie rodzinę z naszej parafii, poszkodowaną przez pożar. Złożyliście bardzo hojną ofiarę w kwocie 15740,00 złotych. Te pieniądze trafiły do rodziny w poniedziałek. W imieniu obdarowanych oraz własnym składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Z racji dorocznego poświęcenia kierowców i pojazdów, które miało miejsce w ostatnią niedzielę, złożyliście ofiary, które przeznaczone są na zakup nowych samochodów dla misjonarzy. Zebraliśmy 2427,00 złotych, które przekazałem Fundacji MIVA Polska.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask na nowy tydzień.