Ogłoszenie

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

26.05.2019

Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Nabożeństwo majowe o 15.3o – zapraszamy.

Dziś, w ostatnią niedzielę maja, odbywa się doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Polecajmy Bogu w modlitwie pielgrzymów. Prośmy o obfite owoce pielgrzymowania.

W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje – tzw. Dni Krzyżowe. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Nabożeństwa te będą sprawowane w poniedziałek i  wtorek o 17.oo , w środę po porannej Mszy św.

Godzina święta w czwartek o 16.3o

W piątek, w ostatnim dniu miesiąca maja przypada liturgiczne  Święto Nawiedzenia NMP. Zapraszam na Msze święte o godz. 6.3o i 17.3o oraz na nabożeństwo Nieszporów Maryjnych o godz. 17.oo

Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Nauki przedmałżeńskie w najbliższy piątek o godz. 19.oo i w sobotę od godz. 14.oo   Dzień skupienia rozpocznie się o 15.45

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – prace związane          z odnowieniem kurii i katedry.

W przyszłą niedzielę przybędzie do nas ksiądz budowniczy kościoła w Jankowicach.     Przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę tamtejszej świątyni.

Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Lourdes w sobotę, /08.06.2019 /     o godz, 18.oo w farskiej stodole.

Chętnych na wyjazd do Ziemi świętej w styczniu przyszłego roku, proszę o zapisanie się na listę w zakrystii.