Ogłoszenie

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

05.07.2020

Drodzy Parafianie!

Na samym początku chciałem usprawiedliwić moją nieobecność, ale spowodowana jest ona trwającą  jeszcze kwarantanną.

Dziś, w I Niedzielę lipca, obchodzimy nasze święto patronalne – Odpust, ku czci Tajemnicy Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 11.oo  Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej,  kaznodzieję tegorocznej uroczystości Odpustowej, ks. Pawła BUBALIKA, który wygłosi do nas słowo Boże. Cieszymy się Jego obecnością i serdecznie dziękujemy za posługę.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach. Zaś po Mszy św., przed kościołami naszej archidiecezji zbiórka charytatywna  Caritas , na pomoc  powodzianom z  w woj. Podkarpackiego.  Bóg zapłać za złożone dary.

W poniedziałek święto patronalne Apostolstwa Chorych – Wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy o naszych chorych w modlitwach.

Z racji trwających wakacji ulega zmianie porządek Mszy św. sprawowanych w niedziele. Porządek wakacyjny: Msze św. o 7.oo ; 9.oo i 11.oo    Nie ma Mszy św. popołudniowej.

Godzina święta w czwartek o 16.oo  Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, o godz. 9.3o,  w Jastrzębskim Sanktuarium Bożej Opatrzności w kościele Św. Katarzyny, będzie sprawowana Msza św., w intencji Pielgrzymów z Rybnika i  z Połomi.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.  Przy tej okazji serdecznie dziękuję za Wasze ofiary przekazywane na parafię, także w formie przelewów na konto. Dzięki nim, na bieżąca spłacamy raty kredytu oraz  1/3 kosztów remontu drogi.

Serdecznie dziękuję za modlitwy i  wszelkie przejawy troski o zdrowie moje i ks. Jana.  Serdeczne: Bóg zapłać!

Na rozpoczynający się nowy tydzień życzymy Wam kochani Parafianie i drodzy Goście, wielu łask Bożych, niech Maryja, która nam Patronuje,  uczy nas postawy owocnego słuchania Słowa Bożego, służby bliźniemu i uwielbiania Boga , za to, co czyni w naszym życiu.

 

 Nr konta bankowego naszej parafii : 14 8470 0001 2015 0037 8327 0001

.