Ogłoszenie

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  22.04.2018

 

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną. Dzisiaj cieszymy się obecnością  w naszej parafii kleryków WŚSD  w Katowicach, którzy wraz z diakonem Łukaszem, odbywającym u nas staż duszpasterski, przeprowadzą Niedzielę Budzenia Powołań. Kolekta przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe o godz. 15.3o

W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski.

W środę przypada Święto św. Marka Ewangelisty. W tym dniu udajemy się  z procesją do Krzyża by prosić Boga o błogosławieństwo w pracy i o obfite plony. Msza św. w intencji rolników i  działkowców oraz ich rodzin, w środę  o 6.3o. Po Mszy św. , procesja do Krzyża.

Godzina święta w czwartek o 16.oo

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie w sprawie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę,      w dniach 25 – 29. 08. 2018r.  Zapisy chętnych do 10 maja. Lista w zakrystii lub w kancelarii parafialnej

W przyszłą niedzielę doroczne święcenie pojazdów. Odbędzie się ono po Mszy św. o godz. 7.00 ; 9.oo i 16.oo .

Małżonków przeżywających swoje 25, 50, 55, 60 rocznice ślubu zapraszamy do katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w niedzielę 20 maja br. o godz. 12. Podczas Mszy Świętej małżonkowie jubilaci otrzymają uroczyste błogosławieństwo, zaś po Eucharystii zapraszamy na wspólne świętowanie na placu obok katedry. Zgłoszenia w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin do 4 maja br. w godz. 7.30–15.30 pod nr. tel. 519 546 196 lub d_rodzin@archidiecezjakatowicka.pl.

 

W przyszłą niedzielę Wspólnota Parafialna p.w. Św. Jerzego w Mszanie, świętuje swój Odpust.

Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.