Ogłoszenie

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  23.09.2018

 

Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy             o. Roberta Grabka, Oblata Maryi Niepokalanej z Katowic, który głosi do nas Słowo Boże, a po Mszy św. rozprowadza kalendarze misyjne na przyszły rok.

Nieszpory niedzielne o godz. 15.3o  Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na potkania formacyjne do salki katechetycznej.  Odbędą się one w następującym porządku:

klasa III a   Gimnazjum – wtorek     godz. 18.oo

Klasa III b   Gimnazjum – wtorek     godz.  19.oo

 

Klasa VIII a  – czwartek   godz. 18.oo

Klasa VIII b  – czwartek   godz. 19.oo

 

Godzina święta w czwartek o 16.oo  Zapraszamy.

Nauki przed sakramentem Chrztu św. w najbliższy  piątek o godz. 19.oo ,w kościele.

W poniedziałek, 1 października br., w naszej parafii będziemy przeżywać Uroczystość  pośmiertnego nadania Honorowego Obywatelstwa naszej Gminy , ś.p. ks. Prałatowi  Franciszkowi Pisulli. Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.oo, Mszą św., sprawowaną          w naszym kościele.  Serdecznie zapraszam Wszystkich  parafian, szczególnie zaś poczty sztandarowe i Osoby w strojach ludowych.

2 października, we wtorek, organizujemy parafialny wyjazd do Krakowa – Łagiewnik, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wyjazd o godz. 7.oo. Zapisy na listę w zakrystii.

W przyszłego roku, w dniach 22 – 29 czerwca, organizujemy autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium        w Lourdes, La Salette i Einsiedeln.  Zapisy do końca września , na listę  w zakrystii.

W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.